پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11
موقعیت و مشخصات اردوگاه تکریت 11

اردوگاه اسرای ایرانی تکریت 11 اولین اردوگاه اسرای مفقودالاثر ایرانی بود که در 15 کلیومتری شهر تکریت و 150 کیلومتری موصل در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود، قسمت اصلی حدود 1200 الی 1400 اسیر ایرانی را شامل می شد و ملحق یک که حدود 600 نفر و ملحق 2 که نامشخص است.اردوگاه تکریت 11 با انتقال اسرای کربلای 4؛5 و 6 در تاریخ 65/12/5 به این اردوگاه افتتاح شد.سپس رزمندگانی که در عملیاتهای بعدی اسیر شده بودند را تا سال 67 به این اردوگاه منتقل می نمودند.میانگین مدت اسارت حداکثر حدود 44 ماه و حداقل 2 سال است،اردوگاه تکریت 11 یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی در زمینه مسائل مذهبی و عقیدتی بود که در آخرین روز اسارتشان نمازجماعت 1000 نفره برگزار کردند(به همین دلیل در بین عراقیها به اردوگاه حزب الله معروف شده بود).
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات
شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۰۴:۴۱ ب.ظ

تشریح بند(ب)ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه

تشریح بند(ب)ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه کشور

بند(ب)ماده 44 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور اشعار می دارد:100درصد هزینه درمانی ایثارگران شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان برعهده دستگاه اجرایی و 100 درصد هزینه های درمانی ایثارگران غیرشاغل و افراد تحت تکفل آنان بر عهده بنیاد شهید است.

تبصره:دولت موظف است اعتبار لازم برای اجرای این قانون را هرساله در بودجه سنواتی پیش بینی نماید و در اختیار دستگاهها و صندوقهای بازنشستگی و بنیادشهید قرار دهد.

بر این اساس،بیمه شده جانباز(ح-الف)با استناد به ماده قانونی فوق،طی دادخواستی از هیأت عمومی دیوان عدالت اداری،مدعی ابطال بخشنامه صادره از سوی سازمان خدمات درمانی ن.م شده بود که با ارسال جوابیه سازمان به دیوان عدالت اداری و ارائه توضیحات حضوری،در نهایت هیأت تخصصی دیوان،باستناد بند(ب) ماده 84 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری،رأی به رد شکایت شاکی(بیمه شده)صادر نمود.

شایان ذکر است؛سازمان در راستای انجام وظایف و مأموریتهای خود،تمامی اقدامات و فعالیتهای مربوط به تأمین و پرداخت هزینه های درمانی جانبازان را براساس کتاب ارزش نسبی خدمات تشخیصی و درمانی تعرفه های ابلاغی دولت،به انجام می رساند.

بعنوان نمونه چنانچه ویزیت پزشک متخصص بیش از تعرفه ابلاغی دولت باشد،سازمان فقط موظف به پرداخت هزینه 100 درصد آن برابر با تعرفه ابلاغی دولت می باشد.

با این اوصاف،سازمان همواره در تلاش است تا هزینه درمانی جانبازان مراجعه کننده به مراکز درمانی منتخب و طرف قرارداد را بطور کامل و 100 درصد پرداخت نماید.

بطور کلی،خدمات تشخیصی و درمانی ارائه شده به جانبازان و عائله تحت تکفل و هزینه درمانی قابل پرداخت به آنان به شرح زیر می باشد:

سازمان تعداد بیش از 450 هزار نفر جانباز به همراه عائله تحت تکفل آنان را در بخش خدمات تشخیصی،درمانی و هزینه های مترتب بر آن،تحت پوشش دارد.

این سازمان براساس قانون جامع خدمات رسانی به جانبازان،در سه حوزه بیمه پایه،بیمه تکمیلی و بیمه خاص،به این عزیزان خدمات رسانی می کند.در بخش بیمه پایه،سازمان از قانون بیمه همگانی کشور پیروی می کند و میزان تعهدات و خدمات آن در این حوزه توسط وزارت بهداشت و درمان و وزارت تعاون،رفاه و امور اجتماعی تعیین و ابلاغ می گردد.

از سوی دیگر فرانشیز خدمات بیمه پایه و سایر خدمات درمانی تشخیصی که در حوزه بیمه پایه نمی گنجد،از طریق بیمه تکمیلی سازمان؛تأمین و به بیمه شده پرداخت می گردد.

همچنین سایر خدمات درمانی که در هیچ یک از حوزه های بیمه های پایه و تکمیلی قرار ندارند،در قالب بیمه خاص برای جانبازان تأمین و پرداخت می گردد.

در حوزه تعهدات،در بخش ویزیت سرپایی پزشکان،آزمایشات تشخیصی،طبی،آسیب شناسی،ژنتیک،انواع خدمات تصویربرداری، پرتو پزشکی و بستری،براساس کتاب ارزش نسبی و تعرفه های ابلاغی دولت،بطور 100 درصد هزینه ها تأمین،محاسبه و پرداخت می شود.در بخش توانبخشی،تجهیزات و لوازم پزشکی،براساس تعرفه ابلاغی و مصوبه سازمان محاسبه و پرداخت می گردد.

گفتنی است؛تمامی هزینه های درمانی برای عائله تحت تکفل جانبازان،براساس تعرفه های ابلاغی، محاسبه و پرداخت می گردد.

در بخش دارویی نیز 100 درصد هزینه های انواع داروهای بیمه ای و غیربیمه ای براساس تعرفه ابلاغی دولت محاسبه و قابل پرداخت است و علاوه بر داروهای فوق،225 قلم داروی خارجی فقط برای جانبازان اختصاص داده شده و قابل پرداخت می باشد.

لازم به یادآوری است؛در حوزه دندانپزشکی،100درصد هزینه خدمات عمومی در تعهد ساخد براساس تعرفه مصوب سازمان،قابل محاسبه و پرداخت بوده؛هزینه ایمپلنت برای جانبازانی که از ناحیه فک و صورت دچار مجروحیت شده اند،براساس تعرفه مشترک بین ساخد و بنیاد شهید و برابر ضوابط،محاسبه و پرداخت می گردد.

همچنین سازمان در ارائه خدمات مطلوب به جانبازان،با مراکز درمانی منتخب اعم از دولتی،خصوصی و نظامی در ارتباط است و جانبازان بدون پرداخت هیچگونه وجهی، خدمات درمانی مورد نظر را دریافت می نمایند.از سویی دیگر این سازمان با مراکز طرف قرارداد غیرمنتخب نیز ارتباط دارد،بگونه ای که جانباز با مراجعه به این مراکز،در ازای دریافت خدمات درمانی،از تعهدات بیمه اولیه و مکمل بهره مند شده و مابقی هزینه های اضافی را با ارائه اسناد به شعب روزپرداخت،دریافت می نماید.     

همچنین برخی از مراکز درمانی غیرطرف قرارداد می باشند که جانبازان معزز با پرداخت هزینه های درمانی خود،با ارائه اسناد مربوطه،مبلغ هزینه شده را از شعب جانبازان دریافت می نمایند.

گفتنی است؛این سازمان هم اکنون با 6642 مرکز درمانی منتخب در سراسر کشور قرارداد دارد.همچنین تعداد داروخانه های طرف قرارداد 5126 داروخانه،آزمایشگاه 2400 مورد؛؛پرتوپزشکی 1600 مرکز،توانبخشی 1383 مرکز،می باشد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی