پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11
موقعیت و مشخصات اردوگاه تکریت 11

اردوگاه اسرای ایرانی تکریت 11 اولین اردوگاه اسرای مفقودالاثر ایرانی بود که در 15 کلیومتری شهر تکریت و 150 کیلومتری موصل در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود، قسمت اصلی حدود 1200 الی 1400 اسیر ایرانی را شامل می شد و ملحق یک که حدود 600 نفر و ملحق 2 که نامشخص است.اردوگاه تکریت 11 با انتقال اسرای کربلای 4؛5 و 6 در تاریخ 65/12/5 به این اردوگاه افتتاح شد.سپس رزمندگانی که در عملیاتهای بعدی اسیر شده بودند را تا سال 67 به این اردوگاه منتقل می نمودند.میانگین مدت اسارت حداکثر حدود 44 ماه و حداقل 2 سال است،اردوگاه تکریت 11 یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی در زمینه مسائل مذهبی و عقیدتی بود که در آخرین روز اسارتشان نمازجماعت 1000 نفره برگزار کردند(به همین دلیل در بین عراقیها به اردوگاه حزب الله معروف شده بود).
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات

۱۳۴ مطلب توسط «محمد سلیمانی» ثبت شده است

يكشنبه, ۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۳۷ ب.ظ

از فتنه ۹۶ تا فتنه ۹۸

از فتنه ۹۶ تا فتنه ۹۸

مهدی سعیدی

روزنامه نگار

جریان حق و تجلی آن در قالب نظام اسلامی در طول حیات تاریخی خود همواره با فتنه‌های گوناگونی روبرو بوده است.دشمنان حق و حقیقت از یک‌سو و برخی ناکارآمدی‌ها از سویی دیگر موجب شده است فرصت برای شکل‌گیری فتنه‌ها فراهم شود.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ دی ۹۷ ، ۲۲:۳۷
دوشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۸:۱۸ ب.ظ

نام سرخپوستی این جانباز چیست؟

نام سرخپوستی این جانباز چیست؟

فاش نیوز- سرخپوستان آمریکا که همین مدعیان تمدن و حقوق بشر نسلشان را در آمریکا برانداختند رسم جالبی برای نامگذاری افراد داشتند.آنان نام افراد را یا بهتر بگوئیم نام مستعار افراد را مثلا"از روی کار،حالت،عادت و وضعیتشان انتخاب می کردند.مثل "همیشه خندان"یا"رقصنده با گرگ"یا"رودررو با گوزن"و .... ما نام جانبازی را که شرح حالش درذیل می آید"ایستاده با سختی ها"می گذاریم؛شما چطور؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۷ ، ۲۰:۱۸
جمعه, ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۲۳ ق.ظ

گفتگو با همسر جانباز سیدحسین آملی

همسر جانباز سیدحسین آملی از تلخی و شیرینی‌های زندگی با یک جانباز قطع نخاع می‌گوید؛

«سید»دوست ندارد برنامه‌های صبحگاهی‌اش بازگو شود + عکس

در دنیای شلوغ و پر تراکم فضای مجازی،عکس‌های سیدحسین آملی به ناگاه به چشم آمد و دل خیلی‌ها را برد!جانبازِ قطع نخاع مقاومی که دیالیز می‌شود و در تمام لحظاتش همسرش حضور دارد و عکس‌های عاشقانه‌شان در کنار هم ترکیبی زیبا ساخته است. آملی سال ۱۳۶۳ در مریوان کردستان قطع نخاع شد و چند ساعت بعد برادرش در عملیات فاو به شهادت رسید.همسر ایشان، رقیه احمدی نیز خواهر شهید است و لحظات عاشقانه و زیبایی در کنار سید دارد.خانم احمدی که می‌گوید شیرینی زندگی در کنار سید را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کند،در گفت‌گو با«جوان»زیبایی زندگی با یک جانباز قطع نخاع را بیان می‌کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آبان ۹۷ ، ۱۰:۲۳
يكشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۰۱ ب.ظ

اطلاعیه دیبرخانه همایش نهم

اطلاعیه دیبرخانه همایش نهم

قابل توجه آزادگان معزز اردوگاه تکریت11

ثبت نام نهمین همایش آزادگان اردوگاه تکریت 11 یادواره شهدای مظلوم و غریب اسارت در جوار بارگاه ملکوتی و منور حضرت امام علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء در شهر مقدس مشهد شروع شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۷ ، ۲۲:۰۱
پنجشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۸:۰۵ ب.ظ

نهمین همایش آزادگان تکریت 11

اطلاعیه مهم                               اطلاعیه مهم

مشهد مقدس میزبان نهمین همایش آزادگان تکریت 11 

قابل توجه آزادگان عزیز تکریت 11:

باطلاع می رساند برابر اعلام کمیته برگزاری همایش آزادگان تکریت11 ان شاءالله همایش نهم نیمه دوم دی ماه سال جاری به میزبانی آزادگان مشهدی در جوار حرم مطهر و نورانی امام رضا(ع) به صورت مجردی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

منتظر اطلاعیه های بعدی باشید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آبان ۹۷ ، ۲۰:۰۵
دوشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۷، ۰۷:۴۶ ب.ظ

کربلایی های تکریت 11 به خانه رسیدند

کربلایی های تکریت 11 به خانه رسیدند

حاج علی باطنی و همراهان از اصفهان؛بنده به همراه خانواده؛حاج آقا مازندرانی و تعداد دیگری از بچه های تکریت 11 که به پیاده روی اربعین رفته بودیم به خانه برگشتیم و برای همه دوستان هم دعا کردیم.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آبان ۹۷ ، ۱۹:۴۶

فعالیت های فرهنگی آزادگان در سراشیبی توقف مطلق

بعد از یک دوره پرتلاطم از سال 88 تا سال قبل،به جهت نفوذ افراد منفعت طلب به دایره رهبری فعالیت ها،کم کم نیروهای صدیق و پرتلاش آزادگان یکی بعد از دیگری کنار کشیدند و متاسفانه فعالیت های فرهنگی آزادگان به سمت خاموشی متمایل شده است،کم کم داریم دوباره فراموش می شویم کم کم همایش ها تعطیل و دوباره افراد خاصی بر جهات اقتصادی و مدیریتی آزادگان بدون رعایت معیارهای لازم تکیه زده اند اما این بار با لیاس حق طلبی.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مهر ۹۷ ، ۲۲:۰۹
جمعه, ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۰۸:۰۰ ب.ظ

آزاده تکریت 11 مرا متحول کرد

وزیر ارتباطات:آزاده تکریت 11 مرا متحول کرد

با آشنایی با یک آدمی که بعدها شهید شد مسیر شما متحول شد. شهید حسین‌زاده بودند.خودتان بفرمائید.

بله،مرحوم حسین زاده(مشهور به عمو حسن آزاده تکریت 11)از گمنامان کشور بودند.کسی که به نظر من حق بزرگی بر گردن انقلاب داشت،منتهی هیچگاه از سفره انقلاب هیچ چیزی برداشت نکرد.

۹ سال در زمان ستم شاهی در زندان بودند و ۴ سال در زمان پس از انقلاب علی‌رغم اینکه مجروح شدند و ۷۰ درصد جانبازی داشتند،در اسارت بودند و آن هم اسارت مفقودالاثری.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۷ ، ۲۰:۰۰
يكشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۱۹ ب.ظ

چهار سال اسارت مداوم و مقاومت

چهار سال مداوم مقاومت و بدون خوردنیهای خوشمزه و زیر کتک


حدودا چهار سال را بدون هیچ نوع خوراکیها و نوشیدنیها و بدون امکانات سرمایشی و گرمایشی در داخل آسایشگاههایی که حتی سرویس بهداشتی نداشت گذراندنیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۷ ، ۲۱:۱۹
سه شنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ

کاسه صبر فرزندان خمینی لبریز شده

نامه رحیم پورازغدی در نقد اشرافی گری:

کاسه صبر فرزندان خمینی لبریز شده/عصر قیام علیه مدیریت غرب‌زده فرا‌ رسیده/ کجاست شیخ خلخالی ...؟

آیا این روا بود که فرزندان تحصیل کرده و از جنگ برگشتۀ خمینی (ره)،بی‌کار و گرسنه و بی‌جفت‌وخانمان در کوچه‌ها بگردند و این لقمه‌حرامان به اندازه کمربندی از اسکناس که به دور کره زمین بکشند،از بیت‌المال این محرومان و انقلاب‌شان به صورت‌های مختلف سرقت کنند؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۲۳

رئیس پلیس راه شرق استان تهران

آزادراهی برای پولدارها؛۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای ۱۷ کیلومتر بدهیدافزایش عوارض در آزادراه ۱۷ کیلومتری تهران-پردیس سبب شده رانندگان استفاده از محور قدیمی و کم‌عرض جاجرود را به تردد در آزادراه ترجیح دهند.

آزادراه ۱۷ کیلومتری تهران-پردیس عنوان یکی از گرانترین عوارضی های آزادراه کشور را به خود اختصاص داده است،اما در سال جاری نرخ عوارض این آزادراه از۳۵۰۰ تومان به ۴۵۰۰تومان افزایش یافته تا رشد ۲۸ درصدی را تجربه کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ تیر ۹۷ ، ۱۱:۴۸
شنبه, ۹ تیر ۱۳۹۷، ۱۱:۲۱ ب.ظ

نفوذ سینمایی به لانه«نفاق»

نفوذ سینمایی به لانه«نفاق»

در آستانه سالگرد حادثه هفتم تیر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقدامات تروریستی سازمان منافقین هستیم.درباره اقدامات و خیانت‌های این گروهک فیلم‌ها و سریال‌های زیادی ساخته نشده اما قطعاً یکی از موفق‌ترین آن‌ها «ماجرای نیمروز» است.

ماجرای نیمروز

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۷ ، ۲۳:۲۱
سه شنبه, ۷ فروردين ۱۳۹۷، ۰۸:۰۹ ب.ظ

زمان درخواست صدور کارت هوشمند ایثارگران تمدید شد

زمان درخواست صدور کارت هوشمند ایثارگران تمدید شد

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:با توجه به تمدید اعتبار کارت‌های ایثارگری توسط شورایعالی اداری تا تیر ماه سال ۱۳۹۷ زمان درخواست صدور کارت هوشمند ایثارگران تمدید شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ فروردين ۹۷ ، ۲۰:۰۹

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد:

صدور کارت شناسایی جدید ایثارگران به زودی آغاز می‌شود


معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:کارت شناسایی جدید ایثارگران مراحل نهایی چاپ را طی می‌کند و در هفته آینده رونمایی می‌شود و ایثارگران عزیز بزودی این کارت‌ها را دریافت خواهند کرد
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ بهمن ۹۶ ، ۱۵:۰۰
جمعه, ۱۵ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ

عروج ملکوتی پدرم

انالله و اناالیه راجعون

پدر

باطلاع کلیه دوستان عزیز می رسانم متاسفانه پدر عزیز و گرانقدرم مرحوم حاج علی اکبر سلیمانی که سالهای دوری از خانواده و اسارت فرزندش را با صبر و شکیبایی تحمل کرده بود؛بالاخره ما را تنها گذاشت و به سوی ملکوت اعلی پرکشید.برای شادی روحش فاتحه ای قرائت فرمائید.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۵ دی ۹۶ ، ۱۸:۰۰

 قسمتی از مستند هشتمین همایش سراسری آزادگان تکریت 11 یزد

به همت کارگروه همایش هشتم مراحل پایانی مستند در حال انجام می باشد،به محض آماده شدن از سوی دبیرخانه همایش اطلاع رسانی می گردد.ضمناً بخشی از مستند مذکور در فایل ذیل قابل مشاهده می باشد.

قسمتی از مستند
حجم: 18.9 مگابایت

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۶ ، ۱۹:۱۲

کدخدایی:شورای نگهبان نمی‌تواند الی‌ یوم‌القیامه کسی را تضمین کند

مجتبی برزگر–هفته نامه صبح صادق/با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام(ره)و تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،بحث نهاد حافظ قانون اساسی و شرح وظایف و حدود و اختیارات آن،در متن قانون اساسی مطرح شد؛اما از آنجا که ترکیب تشکیلات حافظ قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران به شکلی بود که اسلامیت نظام را تضمین می‌کرد،از واپسین روزهایی که این نهاد تأسیس شد نیروهای مخالف با حاکمیت دینی به ضدیت با آن رو آوردند.از سویی چون نهاد شورای نگهبان در جمهوری اسلامی ایران افزون بر تطبیق همه قوانین با قانون اساسی و شرع مقدس،وظیفه نظارت بر انتخابات را نیز برعهده دارد،با مخالفت‌ها و دشمنی‌های زیادی روبرو می‌شود تا جاییکه حضرت امام خمینی(ره)نسبت به آن هشدار داده و فرمودند:«من به این آقایان هشدار می‌دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان،امری خطرناک برای کشور و اسلام است و همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم وارد می‌شود و در آخر رژیم را ساقط می‌نماید»در همین راستا و به مناسبت سالروز تأسیس شورای نگهبان در بیست‌وششم تیر ماه به سراغ عباسعلی کدخدایی،عضو حقوقدان و سخنگوی این نهاد انقلابی رفتیم و درباره ابعاد مختلف عملکرد و شیوه کار شورای نگهبان با وی به گفت‌گو نشستیم.مشروح این مصاحبه در ادامه از نظرتان می‌گذرد:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۶ ، ۱۴:۵۰
شنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۱۲:۳۸ ق.ظ

لای فای؛انتقال داده ها با سرعت صدبرابر وای فای

لای فای؛انتقال داده ها با سرعت صدبرابر وای فای


محققان هلندی فناوری جدیدی برای انتقال بی سیم اطلاعات اختراع کرده اند که با سرعتی معادل 100برابر سرعت وای فای کنونی داده ها را انتقال می دهد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۰:۳۸

قزوین،میزبان نهمین همایش کشوری آزادگان تکریت 11

با تصویب کمیته مرکزی همایش،نهمین همایش کشوری و خانوادگی این اردوگاه اسیران سابق جنگ،در استان قزوین برگزار خواهد شد.یاداوری می شود ازادگان قزوین طی سالهای گذشته برای برگزاری همایش در این استان اعلام امادگی کرده بودند.این همایش ان شاءالله در تابستان 96 برگزار خواهد شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۴۲
پنجشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۶، ۰۶:۳۲ ب.ظ

بیماری نقرس چیست؟

بیماری نقرس چیست؟

نقرس, بیماری نقرس, درمان نقرس

بیماری نقرس چیست؟

نقرس یکی از انواع بیماریهای ورم مفاصل می باشد که با درد همراه است.نقرس در اثر افزایش اسیداوریک در خون به وجود می آید.یکی از عوامل افزایش دهنده اسید اوریک،دریافت زیاد موادغذایی حاوی اسید آمینه"پورین"است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۶ ، ۱۸:۳۲
يكشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۵، ۰۹:۴۶ ب.ظ

قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

فصل اول ـ کلیات

ماده۱ـ تعاریف
الف-ایثارگر در این قانون به کسی اطلاق می‌گردد که برای استقرار و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران و استقلال و تمامیت ارضی کشور،مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمنان داخلی و خارجی انجام وظیفه نموده و شهید، مفقودالاثر،جانباز،اسیر،آزاده و رزمنده شناخته شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ اسفند ۹۵ ، ۲۱:۴۶
يكشنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۵، ۰۸:۳۷ ق.ظ

سنجشِ اعتدال

سخنی در باب رویکرد اعتدال گرایانه دولت روحانی بعد از چهار سال:

سنجشِ اعتدال

اعتدال گرایی از بدو تولد وابسته به یک حزب و جریان سیاسی بود و مدعیان آن بدون برخورداری از پشتوانه فکری،بیشتر از تجربه مدیریتی برخوردار بودند و از این رو آنان هیچگاه نتوانستند،معنای مشخصی از این مفهوم را ارائه دهند و چنین وضعیتی سبب نیل اعتدال گرایی به عمل گرایی شده است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ اسفند ۹۵ ، ۰۸:۳۷
سه شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۵، ۰۳:۰۰ ب.ظ

بمب گرافیتی؛قاتل خاموش

بمب گرافیتی؛قاتل خاموش

درجنگ کوزوو ارتش آمریکا برای اولین باراز این بمب استفاده کرد و در یک حمله دو سوم خاک یوگسلاوی در خاموشی فرو رفت.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ اسفند ۹۵ ، ۱۵:۰۰
يكشنبه, ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۴۹ ب.ظ

اعطای مدال

اعطای مدال

محمدرضا بلوردی/هفته گذشته مایکل پمپئو،رئیس سازمان اطلاعاتی آمریکا(سیا)در دیداری که در ریاض با محمدبن‌ نایف،‌ ولیعهد عربستان سعودی داشت،نشان افتخار این سازمان،موسوم به نشان«جرج تنت»را به وی اعطاء کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ اسفند ۹۵ ، ۲۲:۴۹
يكشنبه, ۱ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۴۱ ب.ظ

حرف تو حرف| عنصر TJB

حرف تو حرف|عنصر TJB

عنصر TJB یا همان«تافته جدابافته»،یکی دیگر از عناصر طبیعی است که جناب مندلیف در طول عمر خود موفق به کشفش نشد ....

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ اسفند ۹۵ ، ۲۲:۴۱