پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11
موقعیت و مشخصات اردوگاه تکریت 11

اردوگاه اسرای ایرانی تکریت 11 اولین اردوگاه اسرای مفقودالاثر ایرانی بود که در 15 کلیومتری شهر تکریت و 150 کیلومتری موصل در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود، قسمت اصلی حدود 1200 الی 1400 اسیر ایرانی را شامل می شد و ملحق یک که حدود 600 نفر و ملحق 2 که نامشخص است.اردوگاه تکریت 11 با انتقال اسرای کربلای 4؛5 و 6 در تاریخ 65/12/5 به این اردوگاه افتتاح شد.سپس رزمندگانی که در عملیاتهای بعدی اسیر شده بودند را تا سال 67 به این اردوگاه منتقل می نمودند.میانگین مدت اسارت حداکثر حدود 44 ماه و حداقل 2 سال است،اردوگاه تکریت 11 یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی در زمینه مسائل مذهبی و عقیدتی بود که در آخرین روز اسارتشان نمازجماعت 1000 نفره برگزار کردند(به همین دلیل در بین عراقیها به اردوگاه حزب الله معروف شده بود).
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات
سرکنسول روسیه‌:پوتین از ملاقات با رهبر معظم ایران بسیار خشنود بود

سرکنسول روسیه فدراتیو با بیان اینکه پوتین از ملاقات با رهبر معظم ایران بسیار خشنود بود،گفت:در این ملاقات‌ تمام همکاریهای دو طرف در زمینه‌های اقتصادی،روابط بین‌الملل و موضوع مبارزه با تروریسم بین‌المللی بررسی شد.

به گزارش مشرق،ماکسیم بارانوف سرکنسول روسیه فدراتیو با تشریح سفر پوتین به تهران،اظهار کرد:در سفر رئیس جمهور روسیه به ایران در پایان مذاکرات رؤسای جمهور دوکشور مجموعه توافقهای همکاری در زمینه‌های مختلف امضا شده است.

وی برگزاری سمینار کشورهای صادرکننده گاز را فرصت خوبی برای روسیه دانست و افزود:پوتین در این نشست مذاکرات مفصلی با رئیس جمهور ایران انجام داد و نتیجه پربار این سفر ملاقات با رهبرمعظم انقلاب بود.

سرکنسول روسیه فدراتیو در رشت با بیان اینکه پوتین از ملاقات با رهبرمعظم ایران بسیار خشنود بود،گفت:در این ملاقات‌ تمام همکاریهای دوطرف در زمینه‌های اقتصادی،روابط بین‌الملل و موضوع مبارزه با تروریسم بین‌المللی بررسی شد.

وام 5 میلیارد دلاری صادرات توسط دولت روسیه/حمایت پوتین از برنامه هسته‌ای ایران

وی گسترش روابط در زمینه‌های مختلف بین ایران و روسیه را از مذاکرات سفر پوتین به تهران یادآور شد:پوتین عنوان کرد در نظر داریم روابط تجاری را تا حد ممکن گسترش و مبادله را با تنوع محصول انجام دهیم.

بارانوف،تقویت بخش همکاریهای صنعتی را از دیگر نتایج سفر پوتین به تهران ذکر کرد و گفت:روسیه آماده است برای این کار یک وام صادراتی دولتی به مبلغ 5 میلیارد دلار اختصاص دهد.

وی ادامه داد:به گفته پوتین،35 پروژه برتر در بخشهای انرژی، ساختمان‌سازی،ترمینالهای دریایی،برق،راه‌آهن و ... انتخاب شده‌اند.

سرکنسول روسیه فدراتیو در رشت،تداوم همکاریهای سودمند در زمینه انرژی هسته‌ای را از اظهارات پوتین پس از سفر به تهران عنوان کرد و افزود:طبق اظهارات پوتین، بلوک نخست نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت کامل کار می‌کند و کارهای تکمیل بلوک دوم و سوم آغاز شده است.

وی با تصریح بر اینکه حمایت از برنامه هسته‌ای ایران خواسته مهم رئیس جمهور روسیه است،خاطرنشان کرد:پوتین گفت حمایت کامل را برای اجرای برنامه هسته‌ای ایران در چارچوب توافق نامه اخیر با شورای امنیت نشان خواهیم داد.

بارانوف اضافه کرد:همچنین پوتین گفت برای بازیافت اورانیوم غنی‌شده و تغییر مسیر صنعت هسته‌ای ایران برای تولید ایزوتوپهای مفید برای تحقیقات علمی کمک خواهیم کرد.

تداوم همکاری روسیه برای مبارزه با تروریسم/افزایش 40 درصدی تولید گاز در روسیه تا سال 2035

وی درباره نظر پوتین برای مبارزه با تروریسم،گفت:طبق نظر رئیس جمهور روسیه همکاری در مبارزه با تروریسم ادامه می‌یابد و همکاری نزدیک در گروه بین‌المللی سوریه برای آغاز روند گسترده حل بحران سیاسی سوریه تداوم خواهد داشت.

سرکنسول روسیه فدراتیو در رشت با اشاره به اینکه پوتین برگزاری کنفرانس درباره صادرات گاز در تهران را باشکوه خواند، افزود:پوتین اعلام کرد که روسیه در نظر دارد تولید گاز خود را برای سال 2035 تا 40 درصد افزایش دهد.

وی درباره حضور روسیه در سوریه،یادآور شد:پوتین فعالیت خلبانان ما را مثبت ارزیابی کرد و گفت فعالیت‌ نظامیان در سوریه یک عملیات بسیار پیچیده است و تمام نیروهای فضایی و هوایی ما از جمله بمب‌افکنها،تجهیزات موشکی،نیروی دریایی در دریاهای خزر و مدیترانه و موشک‌اندازهای ما در منطقه دریای خزر درگیر هستند.


بارانوف ادامه داد:طبق نظر پوتین تمام این کارها با هماهنگی با شرکای ایرانی ما انجام می‌شود و بدون همکاری آنها این امر غیرممکن بود و بکارگیری تجهیزات فنی که نشان‌دهنده تخصص بالای متخصصان نظامی ماست،نتایج مثبت در بردارد.

خودداری از سفر شهروندان روسیه به ترکیه/حمایت دولت روسیه از دین اسلام

وی با اشاره به اینکه پوتین می‌گوید تنها مذاکرات سیاسی منجر به حل ریشه‌ای بحران سوریه می‌شود،درباره اقدام ترکیه در سرنگونی هواپیمای نظامی روسیه،گفت: پوتین اظهار کرد پس از این وقایع تلخ که منجر به از بین رفتن هواپیمای ما و کشتن خلبان شده است،به شهروندان روسیه توصیه شده به ترکیه سفر نکنند و مجبوریم این تصمیم را بگیریم و وزارت امورخارجه روسیه کار درستی می‌کند که شهروندان ما را در مورد خطر آگاه می‌کند.

این مقام روسی،با بیان اینکه موضوع مذکور تنها یک تراژدی تلخ نیست،تصریح کرد:پوتین می‌گوید تمام دنیا می‌بینند که ترکیه طی سالهای متمادی یک سیاست داخلی هدفمند برای اسلامی کردن کشور خود دنبال می‌کند.

وی ادامه داد:پوتین اعتقاد دارد که اسلام یک دین بزرگ جهانی بوده و یکی از ادیان سنتی فدراسیون روسیه نیز است و ما خودمان از این دین طرفداری می‌کنیم و خواهیم کرد اما صحبت من درباره حمایت از اسلام رادیکال است که یک محیط ناامن را ایجاد می‌کند که در نگاه اول دیده نمی شود.

بارانوف با اشاره به اینکه پس از اتفاقی که رخ داد،پوتین مجبور به نشان دادن عکس‌العمل است،متذکر شد:پوتین می‌گوید شهروندان ما اگر در ترکیه باشند با خطر جدی مواجه می‌شوند و وزارت امورخارجه وظیفه دارد این هشدار را بدهد.

اهدای نشان افتخار ملی به خلبانان هواپیمای سرنگون شده روسی/خلبان کشته شده روسی«قهرمان ملی»شناخته می‌شود/بسیج امکانات روسیه برای مبارزه با تروریسم

وی درباره خلبان دوم هواپیمای سرنگون شده روسی،اظهار کرد:او نجات پیدا کرده و هدایت‌گر بود و پوتین گفته به تمام افراد این عملیات و اعضای تیم نجات نشانهای افتخار ملی داده می‌شود و فرمانده هواپیما نشان قهرمان ملی روسیه را خواهد گرفت اما پس از مرگ.

سرکنسول روسیه فدراتیو در رشت با اشاره به انتقال سیستم ضدهوایی اس 300 به پایگاه هوایی روسیه در سوریه،یادآور شد: رئیس جمهور روسیه می‌گوید این اقدامها برای تامین امنیت خلبانان ما کافی خواهد بود و تمام امکانات را برای تامین امنیت بسیج خواهیم کرد.

منبع: فارس

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی