پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11

خاطرات و اخبار آزادگان دفاع مقدس؛مشکلات آزادگان؛ایثارگران؛سیاسی؛اجتماعی

پایگاه رسمی همایش آزادگان تکریت 11
موقعیت و مشخصات اردوگاه تکریت 11

اردوگاه اسرای ایرانی تکریت 11 اولین اردوگاه اسرای مفقودالاثر ایرانی بود که در 15 کلیومتری شهر تکریت و 150 کیلومتری موصل در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود، قسمت اصلی حدود 1200 الی 1400 اسیر ایرانی را شامل می شد و ملحق یک که حدود 600 نفر و ملحق 2 که نامشخص است.اردوگاه تکریت 11 با انتقال اسرای کربلای 4؛5 و 6 در تاریخ 65/12/5 به این اردوگاه افتتاح شد.سپس رزمندگانی که در عملیاتهای بعدی اسیر شده بودند را تا سال 67 به این اردوگاه منتقل می نمودند.میانگین مدت اسارت حداکثر حدود 44 ماه و حداقل 2 سال است،اردوگاه تکریت 11 یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی در زمینه مسائل مذهبی و عقیدتی بود که در آخرین روز اسارتشان نمازجماعت 1000 نفره برگزار کردند(به همین دلیل در بین عراقیها به اردوگاه حزب الله معروف شده بود).
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
نویسندگان
آخرین نظرات
سه شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۶:۱۴ ب.ظ

کاهش پارتیهای شبانه تهران


در جلسه ستاد پیشگیری از جرم عنوان شد؛

جریمه 900 هزار تومانی بدحجابی/کاهش پارتیهای شبانه تهران

سرپرست دادسرای ارشاد تهران گفت:از ابتدای سال ۹۴ تاکنون مدیران ۷۳ مجتمع مسکونی تهران را با هدف جلوگیری از برگزاری پارتیهای شبانه به دادسرا دعوت کردیم که این اقدام مؤثر بوده به نحویکه آمار پارتیهای شبانه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش مشرق،جلسه ستاد پیشگیری از جرایم خاص استان تهران به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران با دستور کار سرقت و جرایم منافی عفت تشکیل شد که در این جلسه سردار ساجدی نیا فرمانده انتظامی استان تهران به همراه فرماندهان انتظامی غرب و شرق استان و دادستانهای شهرستانهای تابعه استان تهران حضور داشتند. 

جعفری دولت آبادی جرایم آسیب پذیر برای جامعه را به سه دسته تقسیم کرد و گفت:اول جرایمی که با سلامت جسمی و روحی افراد مرتبط است که به امور بهداشت؛ تغذیه؛بهداشت عمومی و مسائلی از این قبیل مربوط می شود.دوم جرائم اقتصادی و مالی که علاوه بر آسیب مالی به امنیت فکری مردم نیز خدشه وارد می کند و سوم جرایمی که در تضاد با عزت و کرامت انسانی است که فساد اخلاقی از این نوع جرایم است. 

دادستان عمومی و انقلاب تهران با تاکید بر دستورکار جلسه به موضوع جرایم اقتصادی و مسائل مالی اشاره کرد و گفت:قوه قضائیه به جرایم اقتصادی سرقت و مفاسداخلاقی نگاه ویژه ای دارد و مبارزه با این جرائم از سیاستهای مهم دستگاه قضا به شمار می رود.باید در جرائمی مانند سرقت از ظرفیت و توان تمام دستگاه ها استفاده شود تا مردم امنیت خاطر داشته باشند.
 
وی افزود:قانون آئین دادرسی کیفری جدید که از اول تیرماه اجرا شده است الزامات جدیدی را به همراه داشته و نسبت به قانون سابق توجه بیشتری در حمایت از حقوق متهمان دارد.  
 
جعفری دولت آبادی با تأکید بر ضرورت مقابله با جرایمی مانند سرقت گفت:در سالهای اخیر اقدامات مناسبی در مقابله با جرایمی همچون سرقت صورت گرفته اما با همه این اقدامات رضایتمندی مردم را به همراه نداشته است.

وی گفت:در مبارزه باسرقت،پیشگیری،مقابله و اجرای احکام سرقت مورد تأکید است و احکام سارقین باید اجرا شود چرا که اجرای احکام سارقین محکوم بخش مهمی از طرح مبارزه با سرقت است.

سردار ساجدی نیا گزارشی از میزان جرائم ارتکابی در استان تهران در ۶ ماه اول سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ ارائه کرد و گفت:تمام سعی و تلاش نیروی انتظامی در سالهای اخیر مهار ارتکاب جرایم خاص بوده و ما تمام تلاش خود را برای جلوگیری از روند افزایشی ارتکاب جرم بکار بسته ایم و در این مدت صحت آماری را سرلوحه کارمان قرار داده ایم.

سردار ساجدی نیا افزود:تا قبل از سال ۹۳ حدود ۲۰۰ گشت در لحظه در سطح شهر تهران داشته ایم که این آمار در حال حاضر به ۴۵۰ گشت در لحظه رسیده است.

سردار محمدیان فرمانده پلیس آگاهی تهران هم به ارائه گزارشی در مورد اقدامات پلیس آگاهی تهران در برخورد با جرائم بویژه سرقت پرداخت و گفت:قاطعیت قوه قضائیه و دادستانی تهران در مبارزه با سرقت پلیس را نسبت به برخورد با جرائم خاص مصمم تر کرده است.

ابوالحسنی سرپرست جدید دادسرای ویژه سرقت در این جلسه با اشاره به تغییر شیوه های سرقت گفت:سرقت از حالت سنتی به سمت و سوی یک جرم سازمان یافته تغییر وضع داده است.

در ادامه جلسه سرپرست دادسرای ارشاد تهران گفت:از ابتدای سال ۹۴ تاکنون مدیران ۷۳ مجتمع مسکونی تهران را با هدف جلوگیری از برگزاری پارتیهای شبانه به دادسرا دعوت کردیم که این اقدام مؤثر بوده به نحویکه آمار پارتیهای شبانه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی به برخورد دادسرای ارشاد با پدیده بدحجابی در جامعه هم اشاره کرد و گفت:در روزهای اخیر چندین پرونده در برخورد با بدحجابی در دادسرا تشکیل شده که در دو مورد دادگاه متهمان را به پرداخت ۹۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران در جمع بندی مطالب گفت:همکاری مناسب دادستانها با نیروهای پلیس به معنای عدول از مواضع طرفین نیست.

وی روحیه مطالبه گری را از ویژگیهای دادستانها عنوان کرد و افزود: دادستانهای شهرستانهای استان تهران در مناطق خود باید روحیه مطالبه گری داشته باشند و در صورتیکه مشکلات حل نشد مراتب را جهت پیگیری به دادستانی تهران منعکس نمایند.

جعفری دولت آبادی گفت:باید در حوزه سرقت و اعطای مرخصی به محکومان خاص سختگیری شود و نباید اعطای مرخصی به بعضی محکومان،بستر ارتکاب جرم دوباره برای محکومان بدسابقه فراهم شود.

وی تاکید کرد:عزم جدی دادستانها و فرماندهان پلیس در مبارزه با جرائم تعیین کننده است و برخورد قاطع دادستانها از الزامات مبارزه با جرائم خاص است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران جابجایی مکانی مجرمین را نتیجه تأثیرگذاری مبارزه با جرم دانست و گفت:دادستانها نگران جابجایی مجرمین نباشند چرا که جابجایی آنها از نقطه ای به نقطه دیگر نشان از تاثیر مبارزه بر مجرمین دارد چرا که آنها دیگر احساس امنیت نمی کنند و مجبور به تغییر مکان می شوند.
 
جعفری دولت آبادی ضمن اشاره به لزوم هماهنگی فرماندهان پلیس با دادستانها برای اجرای طرحهای مبارزه با جرائم تصریح کرد:ضرورت دارد که طرحها از سوی پلیس اجرا شوند اما امری که در این میان مهم است هماهنگی نیروهای انتظامی با دادستانهاست که دادستانها هم باید در این راه به پلیس کمک کنند. طرحهای پر سر و صدا اما بی اثر برای مردم فایده ای ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت:محکوم باید بداند چنانچه حکم محکومیت علیه او صادر شد ولو اینکه حکم غیابی باشد سراغ او خواهند آمد و برای اجرای حکم او اقدام خواهد شد.پلیس باید با همکاری دادستانها بخشی از اجرای طرحهای سرقت خود را به سمت و سوی دستگیری محکومان بزه سرقت هدایت کند.

منبع: مهر


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۶/۲۴

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی